Tłumacz

Realizowane programy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Festyn Rodzinny 2016 Drukuj
wtorek, 14 czerwca 2016 21:22

W niedzielę, 12 czerwca 2016r. przy sali wiejskiej w Sarbi zorganizowano Festyn Rodzinny. Organizatorami tej imprezy była Szkoła Podstawowa, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Rada Sołecka... Panie z KGW zadbały o poczęstunek, przygotowały kącik wspomnień z przedmiotami codziennego użytku- "Jak to dawniej w domach bywało...", nauczyciele z naszej szkoły przygotowali dla dzieci (... i dorosłych) plac zabaw i konkurencje sportowe. O oprawę muzyczną oraz nagłośnienie zadbał p. Jerzy Pabiś- mieszkaniec wsi pracujący jako woźny w naszej szkole. Dzieci mogły się zaprezentować na scenie śpiewając piękne piosenki, recytując wiersze, pokazały się też w układach tanecznych. Sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyła się Szkółka Piłkarska dla dzieci Akademia Lecha Poznań- oddział Czarnków. Trenerzy: p. Marcin i p. Bartek przeprowadzili profesjonalną rozgrzewkę oraz kilka konkurencji sportowych. Za zmagania dzieci otrzymywały nagrody- gadżety Lecha Poznań.

Podczas festynu przy stoisku Nadleśnictwa można było obejrzeć ciekawą wystawę związaną z lasem, odpowiadać na zagadki oraz zagłębiać swoją wiedzę o przyrodzie.

Wspaniałych wrażeń najmłodszym dostarczył pokaz strażacki z możliwością kąpieli w pianie. Państwo Kamila i Jarosław Grodzcy przyszli na imprezę z ogromnym wężem. Najodważniejsi mogli nawet wykonać sobie zdjęcie z tym egzotycznym gadem, mniej odważni- z daleka popatrzeć...

Wszyscy mogli się częstować kawą, herbatą, przepysznym ciastem, kiełbasą z grilla, parówkami w cieście, oranżadą, watą cukrową, lodami...

Dla mieszkańców Sarbi oraz okolicznych miejscowości był to z pewnością udany dzień spędzony w gronie rodziny i znajomych.