Tłumacz

Realizowane programy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
III Konkurs Oratorski Drukuj
wtorek, 08 grudnia 2015 21:36

Dnia 23. 11. 2015 r. w Miejskim Centrum Kultury odbył się III Konkurs Oratorski pod hasłem: Przemówić do rozumu z kartki, zorganizowany przez Fundację Gębiczyn. Celem konkursu była promocja aktywnych form wypoczynku przez kontakt ze sztuką w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej, gdzie uczestnicy zwiedzili wystawę Salonu Wielkopolskiego.

W MCK uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych oraz I-III gimnazjów z Gminy Czarnków wzięli udział w warsztatach, podczas których ćwiczyli dykcję i techniki szybkiego czytania ze zrozumieniem oraz pracowali nad tekstem własnym wystąpienia. Młodzież miała do wyboru dwa zagadnienia - tematy:

1)Wartość odpoczywania... czyli po co, jak, gdzie i z kim?

2) Jak smakować sztukę?

Do konkursu przystąpiły szkoły z Gębic, Huty, Jędrzejewa, Romanowa, Śmieszkowa oraz Sarbi.

Najmłodszym uczestnikiem była Wiktoria Soszyńska z kl. IV z Sarbi, która zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych, natomiast I miejsce zdobyła Kinga Kamińska z kl. V z Sarbi. Wiktoria zmierzyła się z tematem: Jak smakować sztukę?, a Kinga: Wartość odpoczywania... Obie laureatki zaprezentowały wysoki poziom, który był efektem wcześniejszej ciężkiej pracy nad doskonaleniem umiejętności oratorskich podczas zajęć literackich w SP w Sarbi prowadzonych przez dr Ewę A. Mądrowską.

Sukces obu dziewczynek dowodzi, że nadal są żywe wzorce mistrzów antycznych: Demostenesa i M. T. Cycero, których dzieła posłużyły za przykład budowy i stylu przemówienia.