Tłumacz

Realizowane programy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Moc śniadania Drukuj
środa, 11 listopada 2015 00:14

"Sniadanie daje moc"- przekonywali nas uczniowie klas młodszych.

W piątek, 6 listopada nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego na temat zasad zdrowego odżywiania pod hasłem ?Śniadanie daje moc?. Uczniowie klasy I, II i III przygotowali bufet ze zdrowym śniadaniem dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Na stole pojawiły się piękne kompozycje warzyw i owoców, sałatki, koktajle i zdrowe kanapki. Na pieczywie nie zabrakło pożywnych wędlin, ale też pełnych witamin warzyw. Przygotowaniom i degustacji towarzyszyły pogadanki, zagadki i występy artystyczne dotyczące zdrowego odżywiania. Całe przedsięwzięcie powiodło się dzięki rodzicom, którzy przygotowali wszystkie potrzebne produkty. Dziękujemy za pomoc!
Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania ? w domu i szkole.

Przypominamy 12 zasad zdrowego odżywiania:

 1. Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.
 2. Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.
 3. Zawsze myj ręce przed posiłkiem.
 4. Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.
 5. Jedz o stałych porach i nie spiesz się.
 6. Mięso, jaja czy ryby ? możesz wybierać.
 7. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki.
 8. Dzień bez świeżych warzyw i owoców lub soku to dzień stracony.
 9. Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.
 10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.
 11. Dobrą wodą gaś pragnienie.
 12. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.